Tematická výuka Na cestách v 1. a 2. ročníku

Tematická výuka Na cestách v 1. a 2. ročníku

Čtrnáctidenní tematickou výuku Na cestách jsme zahájili v místním muzeu. Hledali jsme historické dopravní prostředky, sestavili jednoduchou časovou osu a diskutovali o rozdílech v cestování v minulosti a dnes. V centrech aktivit děti spolupracovaly při nácviku písničky Tramvaj nebo při hraní scénky Jízda autobusem. Četli jsme texty o cestování ve středověku, víme co jsou milníky času i jak se cestovalo po Zlaté cestě, kterou jsme si vyrobili jako 3D koláž. Dopravní prostředky jsme také sestavovali ze stavebnic a malovali, vyhledávali o nich zajímavosti v encyklopedii, … To je jen malý zlomek toho, co jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Truhla s pokladem nám vydala mapu Zlaté cesty. Děti i my učitelé se těšíme na společný výlet s rodiči, který nás zavede na Zlatou cestu. Kdy? Už v neděli 20. října!

Fotografie z tematické výuky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

P. Dokoupilová

2019-10-08T23:04:50+00:00 08.Říj, 2019|