V pátek 22. 6. jsme se rozloučili se školním rokem i našimi páťáky besídkou pro rodiče a veřejnost. Námětem besídky byl tentokrát výlet do budoucnosti. Ve škole se to jen hemžilo ufony, roboty, vynálezy, raketami a oděvními modely z budoucnosti. V družině bylo možné cestovat strojem času, v knihovně jsme si mohli zkusit pohyb černou dírou, v jídelně nás pohostil Bufet budoucnosti chutným čerstvým ovocem a zeleninou. Mozek jsme si bystřili při luštění tajného hesla. Všichni úspěšní luštitelé postoupili do slosování, ve kterém mohli vyhrát například zahrádku na Měsíci, rekreační pobyt na Slunci a podobně.

Besídka byla rozdělena do tří částí. V té první předvedly děti svoje pěvecké, recitační, taneční a dramatické schopnosti a dovednosti. Ve druhé části, kterou tvořila stanoviště umístěná po celé škole mohli návštěvníci luštit hlavolamy, chodit poslepu, prolézat strachovým pytlem, luštit morseovku, fotografovat se ve stroji času nebo v raketě. Na závěr byli do budoucnosti slavnostně vysláni naši páťáci, kteří docházku do naší školy letošním školním rokem ukončili.

Naši školu také navštívili pracovníci Tachovského vysílání. Na příspěvek, který natočili, se můžete podívat na tomto odkazu.