V úterý 21. května strávili žáci 4. a 5. ročníku úžasné dopoledne v lese na Kladské s lesníky a zaměstnanci společností Lesy ČR, Stora Enso Planá a Nadace DŘEVO PRO ŽIVOT. Během perfektně zorganizovaného programu se děti dověděly spoustu zajímavostí o lese od zakládání lesních porostů, přes výchovu mladého lesa, živočichy žijící v lese, těžbu dřeva až po jeho zpracování. Samy si vyzkoušely sázení stromečků, tipování stromů na prosvětlení porostu, měření klád, čtení stáří kmene z letokruhů. Viděly kácení a stahování dřeva, své znalosti prokázaly při poznávání lesních živočichů podle kůží a stop. Dokonce si samy vyrobily lavičku, kterou můžete vyzkoušet ve vestibulu naší školy. V mezičase stihly pozorovat i pulce v rybníce, posvačit či pohladit si koníka na stahování klád. Na závěr na všechny čekalo občerstvení. Domů si pak každý odnesl sazeničku stromečku a spoustu zážitků. Pořadatelům akce velmi děkujeme. Fotografie z akce najdete v naší fotogalerii.